Dorpen in de Alblasserwaard

In de Alblasserwaard kun je genieten van het platteland en typisch oud-Hollandse dorpen. Bezoek de kleine dorpjes langs de riviertjes de Alblas, Giessen en Graafstroom. Pittoreske dorpen met een kerk, prachtige boerderijen en wat winkels. Hieronder vind je informatie per dorp. Wat er zoal te beleven is aan attracties en activiteiten. Waar kun je culinair genieten of het boerenleven ontdekken. Wil je graag wat langer van de Alblasserwaard genieten dan vind je hier ook de overnachtingsmogelijkheden per dorp.

Ontdek alle dorpen

Alblasserdam

Arkel & Hoogblokland

Bleskensgraaf

Brandwijk & Molenaarsgraaf

Giessenburg & Schelluinen

Goudriaan

Groot-Ammers

Kinderdijk

Langerak

Nieuw-Lekkerland

Nieuwpoort

Noordeloos & Hoornaar

Ottoland

Oud-Alblas

molen Alblasserwaard

Streefkerk

Wijngaarden

Molenlanden
Gun jezelf een frisse start
Gun jezelf Molenlanden

In de Alblasserwaard vind je typisch Hollandse dorpen

In de Alblasserwaard kun je genieten van het platteland en typisch oud-Hollandse dorpen. Bezoek de kleine dorpjes langs de riviertjes de Alblas, Giessen en Graafstroom. Pittoreske dorpen met een kerk, prachtige boerderijen en wat winkels.  Maar ook verrassende restaurants met een terras aan het water of prachtige theetuinen waar je kunt genieten van de natuur en bloemenpracht. Stap op de fiets en doorkruis deze pittoreske dorpjes om van de rust en ruimte te genieten in de Alblasserwaard.

Dorpen Alblasserwaard